bralo logo
telefon
0905 291 879
Bralo facebook
Bralo youtube
EXPERT NA POVRCHOVÚ ÚPRAVU
PIESKOVANIE / TRYSKANIE - ŽIAROVÉ NÁSTREKY - ANTIKORÓZNE A PROTIPOŽIARNE NÁTERY
Realizujeme komplexnú antikoróznu ochranu oceľových konštrukcií, výpalkov, strojov, nadrží, stožiarov, kontajnerov, mostov, železničných vagónov, lodí a akýchkoľvek výrobkov, ktoré potrebujú dlhodobú ochranu pred koróziou.

Práce vykonávame v dielni na našej stabilnej prevádzke, priamo u zákazníka ,alebo v teréne. Našimi zákazníkmi sú firmy z oblasti energetiky, vodného hospodárstva, chemického priemyslu, strojárstva a výroby dopravných prostriedkov, ale aj súkromné osoby. Zabezpečujeme práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou s použitím horolezeckej techniky, lešenia alebo plošín.
VYUŽITIE

V STROJÁSTVE a ENERGETIKE

ťažké oceľové konštrukcie
surové výpalky
kovové profily
priemyselné zariadenia
kovové súčiastky
zábradlia, ploty
stožiare a stĺpy
potrubia

V STAVEBNÍCTVE

železničné mosty
vodné diela a hate
priemyselné priestory
čističky odpadových vôd
tehlové pivnice
stavby a múry z betónu
obklady a dlažby z prírodných kameňov
drevené prvky a konštrukcie

V DOPRAVE

karosérie automobilov
veterány
disky
korby a šasi nákl.vozidiel
poľnohosp. mechanizmy
cisterny
železničné vagóny
lode
kontajnery
PIESKOVANIE / TRYSKANIE
Základom kvalitnej antikoróznej ochrany materiálu je predpríprava podkladu a tým je otryskávanie resp. pieskovanie povrchu s následnou aplikáciou náterovej hmoty. Je to najúčinnejšia technológia pre odstránenie korózie, starých náterov, okují a iných nečistôt.

Pieskovanie je metóda, pri ktorej sa vrhá za pomoci silného prúdu vzduchu abrazívo rôznej veľkosti a tvrdosti na otryskávaný povrch. Používajú sa rôzne druhy abrazíva ako sú: ekologická struska (grit), oceľová drť, korund, balotina, speedblast, granátový a kremičitý piesok. Správnym výberom abraziva dosiahneme požadovanú čistotu a drsnosť povrchu pre ukotvenie náterového systému, alebo žiarového nástreku.

  Pieskovanie je neoddeliteľnou súčasťou povrchových úprav kovov  a má významný vplyv na životnosť náteru, čo v konečnom dôsledku šetrí financie a oddiali tak koróziu až o desiatky rokov  v závislosti od korózneho prostredia. Tam, kde nie je možné použiť pieskovanie , tryskanie z dôvodu nežiadúcej prašnosti používame vysokotlaký vodný lúč. Tlak pri ktorom je voda striekaná na predmet sa pohybuje od 250 - 2500 bar.
TRYSKACÍ BOX
Ak potrebujete realizovať antikoróznu ochranu vašich výrobkov opakovane vo väčších sériách, disponujeme prevádzkou s kvalitným otryskávacím zariadením a špičkovou lakovacou technikou. Prevádzka je vybavená uzavretým tryskacím boxom o rozmere dl.9m x šr. 4,5m x v. 3,3m.

Tryskacím médiom je ostrohranná ocelová drť. Box je vybavený automatickým zberom abrazíva s následnou separáciou. Za boxom sa nachádzajú haly určené na nanášanie mokrých náterových systémov s dlhou životnosťou.
ŽIAROVÉ NÁSTREKY - METALIZÁCIA, ŠOPOVANIE, ZINKOVANIE
Špičkové technológie na antikoróznu ochranu kovov. Realizujú sa na otryskaný povrch metalizačnou pištoľou, kyslíkovo - acetylénovým plameňom v kombinácii zo stlačeným vzduchom v hrúbkach od 50 – 350 mikrónov. Používané kovy a zliatiny ako sú napr. zinok, hliník, zinakor 850, bronz, nerez, a iné kovy.

Výhodou žiarových nástrekov je, že sa aplikujú ručne a preto oceľové konštrukcie, nie sú rozmerovo limitované a  aplikácia sa može vykonávať v teréne na mostoch, alebo vodných dielach. 

Metalizácia sa často používa v kombináciach s náterovými systémami , čo povlak chráni pred chemickými vplyvmi a tým je antikorózna ochrana zabezpečená až na 30 – 40 rokov.
ANTIKORÓZNE A PROTIPOŽIARNE NÁTERY
Navrhujeme a vykonávame aplikáciu kvalitných priemyselných náterových systémov s dlhou životnosťou od svetových výrobcov napr. Jotun, Hempel, Internacional ...

Aplikujeme špeciálne kompozitné nátery Chesterton, ktoré sú bezkonkurenčné v odolávaní vysokým teplotám, abrazii a kavitácii. Realizujeme protipožiarne nátery Steel Master a Pyrostop ktoré zabezpečia zvýšenie protipožiarnej odolnosti oceľových a drevených konštrukcií podľa požiadaviek projektu.
5 dôvodov prečo s nami spolupracovať !
1. Skúsenosti nazbierané našimi pracovníkmi za veľa rokov praxe na veľkých i malých zákazkách.
2. Spoľahlivosť, vďaka, ktorej vždy dorazíme včas, a zakázku dokončíme v termínoch.
3. Široká ponuka služieb, ktorú vám nikto ďalší na trhu neponúkne.
4. Rýchlosť, s ktorou sme schopni nastúpiť a dokončit zákazku.
5. Profesionalita, zabezpečená odborným dohľadom, ako aj skúsenými remeselníkmi.
© 2012 Copyright WildWeb
Všetky práva vyhradené Bralo, s.r.o. (c)   |   Kontaktujte nás